Prispeli sme na dobrú vec alebo „Aby sa deťom lepšie dýchalo“

18.03.2021

Prispeli sme na dobrú vec alebo „Aby sa deťom lepšie dýchalo“

Prispeli sme na dobrú vec

Oddelenie pediatrie si od našej spoločnosti Doprastav prevzalo dňa 15. marca 2021 v poradí už druhý prístroj Vapotherm Hi – VNI.

Prístroj Vapotherm Hi – VNI sa využíva pri respiračných terapiách u detí s ťažšími respiračnými infektmi (bronchitídy, bronchiolitídy, bronchopneumónie), ktoré si vyžadujú dlhodobé podávanie kyslíka. Vapotherm Hi- VNI dodáva pacientovi ohriaty a zvlhčený plyn prostredníctvom nazálneho aplikátora. Znižuje dychovú frekvenciu, zlepšuje odsávanie sekrétov a znižuje dychovú prácu. Vapotherm Hi – VNI pomáha predchádzať intubácii, redukuje čas liečenia, ponúka optimálne riešenie pre deti, u ktorých dochádza k zhoršeniu zdravotného stavu a ktoré by v prípade intubácie museli byť transportované na vyššie pracovisko. Vapotherm Hi- VNI veľmi pomáha detským pacientom pri respiračnej insuficiencii tým, že podávaný kyslík je ohriaty a zvlhčený.

„Spoločnosť Doprastav nám už v roku 2019 jeden Vapotherm darovala, čím rozšírila prístrojové vybavenie JIS Oddelenia pediatrie. V mene našich malých aj veľkých pacientov a personálu sme sa rozhodli znova osloviť spoločnosť Doprastav, ktorá našej požiadavke vyhovela a patrí im veľké Ďakujeme“ povedala MUDr. Jana Čurillová, primárka Oddelenia pediatrie.

Sme radi, že aspoň malým dielom pomôžeme v liečení najmenších pacientov v Prešovskej nemocnici.

Spoločnosť Doprastav prispela na dobrú vec - Fakultná nemocnica J. A. Reimana Prešov (fnsppresov.sk)