I/35 Oprava stavebno-technologickej časti tunela Hřebeč

24.10.2022

I/35 Oprava stavebno-technologickej časti tunela Hřebeč

Dňa 24.10.2022 sa motoristi na trase I/35 z Hradce Králové do Mohlenice dočkali dlho očakávaného darčeku. Po uzávierke, ktorá trvala deväť mesiacov, sa môžu vrátiť do novo zrekonštruovaného cestného tunela  Hřebeč. Vyhnú sa tak dopravne nebezpečnému serpentínovému zjazdu po svahu Hřebečského sedla. 

Naša spoločnosť Doprastav tu vo veľmi krátkom čase (https://zdopravy.cz/prace-na-oprave-hrebecskeho-tunelu-finisuji-hotovo-bude-o-mesic-drive-129635/) zrealizovala spolu so svojim partnerom v združení kompletnú rekonštrukciu stavebnej a hlavne technologickej časti tunelu. Projektovú dokumentáciu rekonštrukcie vypracovala projekčná kancelária AMBERG Engineering Brno a.s. Zadávateľom a následne prevádzkovateľom tohto diela je Ředitelství silnic a dálnic ČR Správa Pardubice.  

Dĺžka tunelu je 355 metrov. 

Celkové náklady stavby činili 125 mil. Kč. 

Pred uvedením tunelu do prevádzky sú zabezpečené funkčné skúšky všetkých technologických zariadení dotknutých stavebnými prácami, vrátane tých technologických zariadení, ktorých funkčnosť mohla byť stavebnými prácami ovplyvnená. 

Motoristom želáme, aby im na tejto trase I/35 odo dneška svietila vždy len ZELENÁ.