Deň otvorených dverí na diaľnici D3

29.05.2017

Deň otvorených dverí na diaľnici D3

Na diaľničnom úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité, ktorého jedným zo zhotoviteľov je aj Doprastav, sa v sobotu 27. mája 2017 konal deň otvorených dverí.

Záujemcovia si mohli osobne prehliadnuť časť tohto diaľničného úseku, konkrétne tunel Svrčinovec vrátane jeho únikovej štôlne a križovatku Svrčinovec, ktorú staval práve Doprastav.

Súčasťou dňa otvorených dverí bola aj informačná kampaň ako sa vyhnúť chybám pri jazde v tuneli, ktorý je uzavretým priestorom s vlastnými pravidlami. Ak by sa nejaká nepríjemnosť – nehoda, v tuneli aj stala, nechýbalo vysvetlenie, ako sa v v týchto rôznych kritických situáciách správne zachovať, t. j. ako postupovať či poskytnúť prvú pomoc. Návštevníci sa tiež mohli oboznámiť so záložným operátorským pracoviskom tunela za prítomnosti tunelového špecialistu.

Pre najmenších boli pripravené rôzne atrakcie či reklamné predmety. Nechýbalo chutné občerstvenie.

Verejnosť tak mala jedinečnú a poslednú možnosť prezrieť si zložitú a technicky náročnú stavbu diaľnice predtým, než bude odovzdaná do užívania motoristom.

Diaľničný úsek D3 Svrčinovec – Skalité má dĺžku 12 282 m a stavia sa v polovičnom profile, s výnimkou začiatočného úseku po tunel Svrčinovec, ktorý je vybudovaný v plnom profile. Súčasťou súseku je križovatka Svrčinovec, tunel Svrčinovec, tunel Poľana a malé odpočívadlo Čierne.